SON YAZILAR

Biz Kimiz

Buğra
Lubitel 2 ile cekilmistir

Analog Fotoğrafçılığa Gökçerin eskiciden alıp getirdiği Lomo Lubitel 166 ile bulaştı. Daha sonra aynı eskiciden Zenit 12xp temin edip bol bol fotoğraf çekti. Çektiği binlerce kare fotoğraf ve topladığı onlarca fotoğraf makinesinden sonra halen fotoğraf çekmek istediğinde eli hep Lubiteline gider. Lomography topluluğunun takipçisi ve üyesi olmakla birlikte, yeni makinelerden ziyade unutulmuş makineleri hayata döndürmek asıl hobisidir.
Amatör 8mm filmler toplayıp hiç tanımadığı insanların film makaralarına kaydettikleri görüntüleri izleyerek, hangi yıl nerede olduklarını tahmin etmeye çalışmak şu aralar en büyük eğlencelerinden biri. Sahaf ziyaretlerinde gözü felsefe kitaplarında ve eski sinema dergilerindedir. Geçmekte olan zamanın farkındalığını vermesi sebebiyle dijital dünyada TimeLapse videolar yapmaktan hoşlanır.
Gökçer
Lubitel 2 ile cekilmistir

Bir şeyler toplamaya sahaflar pasajında eski dergileri karıştırarak başlayan Gökçer, kısa sürede plaklarla ve pikaplarla tanıştı. Şimdi yüzlerce plağı bulunmakla birlikte bu süre zarfında analog fotoğraf makineleri, analog kameralar, 8mm projeksiyon makineleri ve filmleri ile döneme ait bir çok yazılı ve görsel döküman biriktirmiştir.

Bununla da yetinmeyip çevresindeki herkesi bu işlere bulaştırmaktan dolayı kendisiyle kıvanç duymaktadır. Eskicileri ve hurdacıları gezmekten arta kalan zamanda balıkçılık ve dalış sporuyla ilgilenen Gökçer, Datça’nın fahri İstanbul temsilcisidir.

3 comments

  1. Sizlerle tanıştığıma çok memnun oldum. Çok güzel bir siteniz var. 1 saattir dolaşıyorum. Insan çıkmak istemiyor.
    Tebrikler.

  2. merhaba,sizlerle tanışmaktan dolayı çok mutluyum.bizlere yaşattığınız güzel gün için çok teşekkürler.bizleri gençlik yıllarımıza götürdünüz çok mutlu ettiniz.inşallah bebekğe gelebiliriz.plaklar aklımda.görüşmek üzere her şey gönlünüzce olsun.sevgiler.

  3. AnalogMecmua

    Beğenmenize sevindik, hazırladığımız yeni içerikleri yakında paylaşacağız.. Teşekkürler…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top